Товари, які можуть вас зацікавити

Шовкотрафаретний друк та методи його застосування у сучасній поліграфії

Якщо розбирати детально тему поліграфії, то можна говорити про декілька видів друку. У даній статті хочемо виділити один з найдавніших методів нанесення зображення на поверхню - трафаретний друк. Він представляє собою метод, де картинка переноситься на поверхню за допомогою трафарета. Трафарет – це спеціальна друкована форма, через яку фарба проникає на поверхню через ті місця, які утворюють цілісний малюнок, слово чи інші елементи. 

Переваги та різновиди трафаретного друку

В цілому, приблизну схему процесу трафаретного друку можна представити у вигляді картинки, де:

 1. Ситова тканина
 2. Фарба
 3. Ракель
 4. Пробільний елемент
 5. Друкуючий елемент
 6. Фарбоване зображення
 7. Матеріал, на якому виконується друк
 8. Опорний стіл

Окремим методом трафаретного друку є шовкографія, або шовкотрафаретний друк. Його особливість полягає в тому, що фарба наноситься на поверхню через поліамідні, поліефірні (нейлонові) або металеві сітки. Нитки в них дуже тонкі – від 40 до 500 мкм, а частота становить до 400 ниток на квадратний сантиметр.

Тут ми можемо говорити про два основних методи нанесення зображення:

 • безконтактний. У цьому методі матеріал, на який наносить макет, не торкається сітки. Фарба передається на поверхню за допомогою електростатичної сили. 
 • Контактний. Тут фарба на матеріал подається за допомогою ракеля – спеціального ножа. Він проходить по сітці, продавлюючи фарбу на матеріал, формуючи тим самим потрібний малюнок. А ось ті елементи на сітці, де мають бути пробіли – формуються фотохімічним способом. 

Ще одним окремим способом є різографія – це метод з використанням друкованої форми, що виготовляється шляхом пропалювання мікроотворів у формуючому матеріалі. 

В цілому, основною перевагою трафаретного друку є можливість нанесення зображення на будь-який матеріал, а саме на:

 • папір – звичайний мелований або дизайнерський;
 • картон – білий, кольоровий, дизайнерський;
 • плівку, наприклад, оракал або вініл;
 • текстиль – футболки, еко-сумки, бейсболки;
 • скло, наприклад, тарілки або чашки;
 • дерево – предмети декору;
 • метал – аксесуари або офісні принади.

Також, серед інших сильних сторін даного виду друку можна виділити такі:

 • товстий друкований шар, що іноді сягає 100 мкм. Це напряму впливає на стійкість надрукованого макету та його яскравість.
 • Величезний вибір кольорів, в тому числі використання рідкісних видів металізованої фарби (сріблястої або золотистої).
 • Даний тип друку добре поєднується з різними методами пост-обробки: наприклад, вибіркове нанесення лаку на поверхню макета, щоб додатково захистити його від механічних ушкоджень.

Послуга трафаретного друку в поліграфії PRIX

Ми беремо в роботу різні за складністю замовлення. Можемо розробити макет самостійно або надрукувати на виробі готовий дизайн, наданий клієнтом. Наша друкарня спеціалізується на різних видах друку. Окрім трафаретного, ми використовуємо цифровий, офсетний, сублімаційний, широкоформатний та інші різновиди друку, щоб задовольнити будь-які ваші потреби у якісній поліграфії. 

Наша компанія знаходиться у місті Рівне, проте ми готові відправити готове замовлення у Київ, Луцьк, Львів, Івано-Франківськ та інші населені пункти України.

Шукаєте друк з дизайном?

Детальніше