Товари, які можуть вас зацікавити

Офсетний друк та способи його виконання

Технологічний процес у поліграфії, під час якого фарба з друкарської форми переноситься спершу на проміжний циліндр, і лише після цього на потрібний матеріал, називається офсетним друком. Аби досконало зрозуміти його технологію, ми хочемо більш детально розповісти про цей поліграфічний процес. 

Принцип дії офсетного друку та його особливості

Офсетний друк має чітку схему, яку ми зараз розберемо поетапно. Уявіть собі два вали, які знаходяться один під одним. Зверху розміщується формний вал, на який з одного боку подається вода, а з іншого фарба. Знизу нього знаходиться так званий офсетний вал. На форму наноситься потрібне зображення так, щоб засвічені ділянки відштовхували фарбу і притягували воду, а незасвічені - навпаки. Отже, фарба потрапляє лише на незасвічені частини, завдяки чому і утворюється потрібне зображення. 

З кожним обертом валів, фарба із формного переноситься на офсетний вал. Під офсетним валом знаходиться матеріал, на якому виконується друк. Нехай для прикладу це буде папір. Друкарський вал, в свою чергу, затискає папір знизу. І завдяки прокачуванню між офсетним и друкарським валами на папері формується чітка та якісна картинка. 

Також потрібно звернути увагу на те, що офсетний друк може виконуватись у два способи:

  • спосіб друку на машині, що має кілька наборів валів (її ще називають багатофарбовою);
  • спосіб друку у декілька прогонів.

В будь-якому випадку, кожен відтінок у зображенні розкладається на компоненти колірної схеми (скажімо, СМYK). А для кожного з аркушів зображення потрібно підготувати свій набір форм. Надалі, друк виконується або в декілька прогонів на машині з одним набором валів, або ж в один прогін на багатофарбовій машині. 

Послуга офсетного друку у поліграфічній компанії PRIX

Перш за все, хочеться наголосити на перевагах офсетного друку. Він:

  • оперативний. Якщо вам потрібен великий тираж листівок, візиток, флаєрів, календарів та взагалі будь-якої поліграфічної продукції, то ваше замовлення буде виконано швидше офсетним, ніж іншим видом друку. 
  • Якісний за кольоровим відтворенням. На матеріал будуть точно перенесені не лише основні кольори СМYK, а й відтінки додаткової палітри Pantone.
  • Доступний по ціні. Це пояснюється тим, що на величезну кількість прогонів, скажімо 3-5 тисяч, друкарські процеси виконуються лише декілька разів. 

Наша друкарня не обмежується офсетним, і займається також цифровим, широкоформатним, трафаретним та іншими видами друку. До того ж, ми працюємо не лише по місту Рівне, а й відправляємо ваші замовлення в решту міст України: Київ, Львів, Івано-Франківськ, Харків, Луцьк та у будь-які інші населені пункти. 

Шукаєте друк з дизайном?

Детальніше